Şriftin ölçüsü :

Saytın rəngi :

Vətən Müharibəsi Şəhidləri

Vətən müharibəsi şəhidləri

 

S/s

Foto şəkil Soyadı, adı, atasının adı  Anadan olduğu yer Anadan olduğu tarix Rütbəsi Təltifləri
1 İsmayılov İmamverdi Yoloğlu oğlu  Aşağı Əskipara kəndi 01.05.1989  Kapitan "3-cü dərəcəli Rəşadət" ordeni, "Azərbaycan Respublikası Silahlı Qüvvələrinin 95 illiyi (1918-2013)" yubiley medalı,  "Azərbaycan Respublikası Silahlı Qüvvələrinin 100 illiyi (1918-2018)" yubiley medalı,"Qüsursuz xidmətə görə" 3-cü dərəcəli medalı,  "Vətən uğrunda" medalı, "Suqovuşanın azad olunmasına görə" medalı
2
Pənahov Rövşən Mahmud oğlu    
Birinci Şıxlı kəndi  02.10.1989    Kapitan  "3-cü dərəcəli Rəşadət" ordeni"Azərbaycan Respublikası Silahlı Qüvvələrinin 95 illiyi (1918-2013)" yubiley medalı, "Azərbaycan Respublikası Silahlı Qüvvələrinin 100 illiyi (1918-2018)" yubiley medalı, "Qüsursuz xidmətə görə" 3-cü dərəcəli medalı,   "Vətən uğrunda" medalı,  “İgidliyə görə” medalı, “Kəlbəcərin azad olunmasına görə” medalı
3
Hüseynov Nəbi Hacıbala oğlu     
Birinci Şıxlı kəndi  09.07.1992  Baş leytenant          "Qarabağ" ordeni,  "Vətən uğrunda" medalı, “Cəbrayılın azad olunmasına görə” medalı, "Kəlbəcərin azad olunmasına görə" medalı, "Xocavəndin azad olunmasına görə" medalı. “Füzulinin azad olunmasına görə” medalı
4 Nəsibov Xaliddin Vaqif oğlu   Qarapapaq kəndi    17.07.1998   Baş leytenant  “Azərbaycan Bayrağı” ordeni, "Vətən uğrunda" medalı, “Xocavəndin azad olunmasına görə” medalı, "Cəsur döyüşçü" medalı
5 Bayramlı Elmar İsa oğlu  Birinci Şıxlı kəndi  02.09.1998  Leytenant  "Vətən uğrunda" medalı,“Suqovuşanın azad olunmasına görə” medalı, “Laçının azad olunmasına görə” medalı
6 Məmmədov Məhəmməd Zakir oğlu  Alpout kəndi 27.01.1994  Leytenant  "Vətən uğrunda" medalı, “Laçının azad olunmasına görə” medalı, “Suqovuşanın azad olunmasına görə” medalı
7 Yaqubov Mayis Rəhim oğlu Daş Salahlı kəndi 20.04.1998 Leytenant 3-cü dərəcəli “Vətənə xidmətə görə” ordeni, "Azərbaycan Respublikası Silahlı Qüvvələrinin 100 illiyi (1918-2018)" yubiley medalı, "Vətən uğrunda" medalı,“Şuşanın azad olunmasına görə” medalı, “Hərbi xidmətlərə görə” medalı, "Xocavəndin azad olunmasına görə" medalı
8 Əfəndiyev Adil Qədir oğlu  Qazax şəhəri  12.08.1995  Tibb xidməti leytenantı  3-cü dərəcəli “Vətənə xidmətə görə” ordeni, "Vətən uğrunda" medalı,  “Şuşanın azad olunmasına  görə” medalı, “Hərbi xidmətlərə görə” medalı, "Xocavəndin azad olunmasına görə" medalı, "Füzulinin azad olunmasına görə" medalı
9 Həməşəyev  Qismət Oruc oğlu  Rusiya Federasiyasının  Rostov şəhəri  03.11.1988  Leytenant  3-cü dərəcəli “Rəşadət” ordeni, "Vətən uğrunda" medalı, “Döyüşdə fərqlənməyə görə” medalı, “Füzulinin azad olunmasına görə” medalı
10 Nəsibov Nicat Qəşəm oğlu  Cəfərli kəndi  01.01.1998  Leytenant  "Azərbaycan Respublikası Silahlı Qüvvələrinin 100 illiyi (1918-2018)" yubiley medalı, "Vətən uğrunda" medalı,   “Xocavəndin azad olunmasına görə” medalı, “Füzulinin azad olunmasına görə” medalı, "İgidliyə görə" medalı, "Cəbrayılın azad olunmasına görə" medalı
11 Hacıyev Teymur Zaur oğlu  Yuxarı Salahlı kəndi  28.01.1991  Baş gizir  "Azərbaycan Respublikası Silahlı Qüvvələrinin 95 illiyi (1918-2013)" yubiley medalı,  "Azərbaycan Respublikası Silahlı Qüvvələrinin 100 illiyi (1918-2018)" yubiley medalı, "Qüsursuz xidmətə görə" 3-cü dərəcəli medalı, "Vətən uğrunda" medalı, “Döyüşdə fərqlənməyə görə” medalı,“Füzulinin azad olunmasına görə” medalı
12 Orucov Elvin Rövşən oğlu Qazax şəhəri 18.12.1991 Gizir "Azərbaycan Respublikası Silahlı Qüvvələrinin 95 illiyi (1918-2013)" yubiley medalı, "Azərbaycan Respublikası    Silahlı Qüvvələrinin 100 illiyi (1918-2018)"  yubiley medalı,  Vətən uğrunda" medalı
“Füzulinin azad olunmasına görə” medalı,  "Döyüşdə fərqlənməyə görə" medalı
13 Abdullayev Sərxan Elxan oğlu  Qazax şəhəri  02.11.1988  Gizir   "Qüsürsuz xidmətə görə" 3-cü dərəcəli medalı, "Vətən uğrunda" medalı, "Kəlbəcərin azad olunmasına görə" medalı
14 Məmmədov Səbuhi Hümbət oğlu Bala Çaylı kəndi  06.03.1995 Gizir  “Azərbaycan Bayrağı” ordeni, "Vətən uğrunda" medalı,  “Kəlbəcərin azad olunmasına görə” medalı, “Hərbi xidmətlərə görə” medalı, "Cəbrayılın azad olunmasına görə" medalı, "Xocavəndin azad olunmasına görə" medalı
15 Şükürov İlkin Aslan oğlu Ürkməzli kəndi 27.08.1995 Gizir 3-cü dərəcəli “Rəşadət” ordeni, "Vətən uğrunda" medalı, “Füzulinin azad olunmasına görə” medalı, "Cəsur döyüşçü"
16 İsmayılov Tahir Niyazi oğlu  Sofulu kəndi  30.01.1988  Gizir 

 "Azərbaycan Respublikası Silahlı Qüvvələrinin 100 illiyi  (1918-2018)" yubiley medalı,  "Qüsursuz xidmətə görə" 3-cü dərəcəli medalı,   "Vətən uğrunda" medalı, “Cəbrayılın azad olunmasına görə” medalı, “Füzulinin azad olunmasına görə” medalı, "Cəsur döyüşçü", 3-cü dərəcəli “Vətənə xidmətə görə” ordeni

17 Məmmədov Amid Müqabil oğlu  Xanlıqlar kəndi  02.04.1987  Gizir  Azərbaycan Respublikası Silahlı Qüvvələrinin 95 illiyi (1918-2013)" yubiley medalı,   "Azərbaycan Respublikası Silahlı Qüvvələrinin 100 illiyi     (1918-2018)" yubiley medalı, "Vətən uğrunda" medalı, “Şuşanın azad olunmasına görə” medalı, "Döyüşdə fərqlənməyə görə" medalı, 3-cü dərəcəli “Vətənə xidmətə görə” ordeni
18 Nağıyev Anar Sahib oğlu  Gəncə şəhəri 30.10.1989 Gizir  "Qarabağ" ordeni, "Azərbaycan Respublikası Silahlı Qüvvələrinin 95 illiyi (1918-2013)" yubiley medalı, "Azərbaycan Respublikası      Silahlı Qüvvələrinin 100 illiyi (1918-2018)"  yubiley medalı, "Hərbi xidmətdə fərqlənməyə görə"medalı,  "Qüsursuz xidmətə görə" 3-cü dərəcəli  medalı, "Vətən uğrunda" medalı, “Şuşanın azad olunmasına görə” medalı, Kəlbəcərin azad olunmasına görə” medalı, "Cəbrayılın azad olunmasına görə", "Xocavəndin azad olunmasına görə"
19 Məmmədov Turan Nadir oğlu  Dəmirçilər kəndi  29.08.1993  Gizir  "Vətən uğrunda" medalı, “Suqovuşanın azad olunmasına görə” medalı, "Cəsur döyüşçü" medalı, "Kəlbəcərin azad olunmasına görə" medalı
20 Namazov Elcan Hidayət oğlu   Dəmirçilər kəndi  01.06.1997  Kiçik gizir "Vətən uğrunda" medalı, “Döyüşdə fərqlənməyə görə” medalı,“Xocavəndin azad olunmasına görə” medalı, “Füzulinin azad olunmasına görə” medalı
21 Mədətov Röyal Şahin oğlu  Hüseynbəyli kəndi  14.05.1992  Kiçik gizir  “Azərbaycan Bayrağı” ordeni, "Vətən uğrunda" medalı, “Şuşanın azad olunmasına görə” medalı, "Kəlbəcərin azad olunmasına görə" medalı, "Xocavəndin azad olunmasına görə" medalı, "İgidliyə görə" medalı, “Füzulinin azad olunmasına görə” medalı
22 Qəsəbov İsmayıl Nəbi oğlu  Çaylı kəndi  06.07.1991  MAHHXHQ Baş çavuş 

   "Azərbaycan Bayrağı" ordeni,           "Vətən uğrunda" medalı, “Şuşanın azad olunmasına görə” medalı, "Kəlbəcərin azad olunmasına görə" medalı, "Xocavəndin azad olunmasına görə" medalı, "Cəbrayılın azad olunmasına görə" medalı

 

23 Pənahov Elməddin Məqsəd oğlu  Ürkməzli kəndi  07.09.1983  MAHHXHQ Çavuş  "Azərbaycan Respublikası Silahlı Qüvvələrinin 100 illiyi (1918-2018)" yubiley medalı,"Vətən uğrunda" medalı, “Döyüşdə fərqlənməyə görə” medalı, “Füzulinin azad olunmasına görə” medalı
24 Əliyev Timur Nurəddinoviç oğlu  Özbəkistan Respublikasının Çirçik şəhəri  29.05.1984  MAHHXHQ Çavuş  "Vətən uğrunda" medalı, “Döyüşdə fərqlənməyə görə” medalı, “Füzulinin azad olunmasına görə” medalı
25 İsgəndərov Pərvin Pərviz oğlu  Xanlıqlar kəndi  25.06.1995  MAHHXHQ Çavuş "Vətən uğrunda" medalı, “Döyüşdə fərqlənməyə görə” medalı, “Füzulinin azad olunmasına görə” medalı, 3-cü dərəcəli “Vətənə xidmətə görə” ordeni
26 Veyisli Xaliddin Zərgər oğlu  Qazax şəhəri 14.09.1981 MAHHXHQ Çavuş "Azərbaycan Respublikası Silahlı Qüvvələrinin 95 illiyi (1918-2013)" yubiley medalı, "Azərbaycan Respublikası Silahlı Qüvvələrinin 100 illiyi (1918-2018)" yubiley medalı, "Qüsursuz xidmətə görə" 3-cü dərəcəli medalı,"Vətən uğrunda" medalı, “Döyüşdə fərqlənməyə görə” medalı,     “Füzulinin azad olunmasına görə” medalı
27 Nəsibov Elməddin Yusif oğlu Ağköynək kəndi 08.08.1983 MAHHXHQ çavuş "Vətən uğrunda" medalı, “Döyüşdə fərqlənməyə görə” medalı, “Füzulinin azad olunmasına görə” medalı, 3-cü dərəcəli “Vətənə xidmətə görə” ordeni
28 Kərimov Kamil Ələddin oğlu Ürkməzli kəndi  02.07.1995  MAHHXHQ Çavuş "Vətən uğrunda" medalı, "Kəlbəcərin azad olunmasına görə" medalı
29 Qaragözov Alıxan Əkbər oğlu  Ağköynək kəndi  25.02.1989 MAHHXHQ Kiçik çavuş  "Azərbaycan Respublikası Silahlı Qüvvələrinin 95 illiyi (1918-2013)" yubiley medalı,   "Azərbaycan Respublikası Silahlı Qüvvələrinin 100 illiyi (1918-2018)" yubiley medalı,"Qüsursuz xidmətə görə" 3-cü dərəcəli medalı
30  Mustafayev Sərxan İslam oğlu Aslanbəyli kəndi  21.03.1994 MAHHXHQ Kiçik çavuş  "Vətən uğrunda" medalı, “Döyüşdə fərqlənməyə görə” medalı, “Xocavəndin azad olunmasına görə” medalı, “Füzulinin azad olunmasına görə” medalı
31 Məmmədov Əhməd Nazim oğlu Fərəhli kəndi  25.08.1994 MAHHXHQ Kiçik çavuş  "Vətən uğrunda" medalı, “Döyüşdə fərqlənməyə görə” medalı, “Şuşanın azad olunmasına görə” medalı, 3-cü dərəcəli “Vətənə xidmətə görə” ordeni
32 Orucov Elşən Ehtiram oğlu Xanlıqlar kəndi  06.08.1991   MAHHXHQ əsgər "Azərbaycan Respublikası Silahlı Qüvvələrinin 95 illiyi (1918-2013)" yubiley medalı, "Azərbaycan Respublikası Silahlı Qüvvələrinin 100 illiyi (1918-2018)" yubiley medalı, "Vətən uğrunda" medalı, “Cəbrayılın azad olunmasına görə” medalı, “Füzulinin azad olunmasına görə” medalı, “Şuşanın azad olunmasına görə” medalı
33 Qasımov Oruc Afiq oğlu  Aşağı Əskipara kəndi  26.10.1996  MAHHXHQ əsgər  "Vətən uğrunda" medalı, “Döyüşdə fərqlənməyə görə” medalı, “Füzulinin azad olunmasına görə” medalı
34 Məmmədov Tural Elxan oğlu Qızılhacılı kəndi  17.09.1990 MAHHXHQ əsgər  "Azərbaycan Respublikası Silahlı Qüvvələrinin 100 illiyi (1918-2018)" yubiley medalı, "Vətən uğrunda" medalı, "Cəsur döyüşçü" medalı, "Kəlbəcərin azad olunmasına görə" medalı
35 Abdullayev Taleh Temraz oğlu  Yuxarı Salahlı kəndi  08.02.1993  MAHHXHQ əsgər "Vətən uğrunda" medalı, “Döyüşdə fərqlənməyə görə” medalı, "Füzulinin azad olunmasına görə" medalı
36 Qurbanov Davud Tariyel oğlu  Bakı şəhəri  15.02.1996  Əsgər "Vətən uğrunda" medalı, “Suqovuşanın azad olunmasına görə” medalı, "Cəsur döyüşçü"
37 Həsənov Babək Saleh oğlu  Birinci Şıxlı kəndi  14.09.1990  Əsgər  "Vətən uğrunda" medalı, “Cəbrayılın azad olunmasına görə” medalı,  “Qubadlının azad olunmasına görə” medalı,         “Laçının azad olunmasına görə” medalı, “Hərbi Xidmətlərə görə” medalı
38 Allahverdiyev Sakit Şahin oğlu  Ağstafa rayonu Tatlı kəndi  24.12.2001  Əsgər  “Azərbaycan Bayrağı” ordeni, "Vətən uğrunda" medalı, “Hərbi xidmətlərə görə” medalı, "Füzulinin azad olunmasına görə" medalı, "Xocavəndin azad olunmasına görə" medalı, "Cəbrayılın azad olunmasına görə" medalı, "Kəlbəcərin azad olunmasına görə" medalı, “Şuşanın azad olunmasına görə” medalı
39 Daşdəmirov Elfak Eltun oğlu  Fərəhli kəndi  26.04.1996  Əsgər  "Vətən uğrunda" medalı, “Döyüşdə fərqlənməyə görə” medalı, “Füzulinin azad olunmasına görə” medalı, 3-cü dərəcəli “Vətənə xidmətə görə” ordeni
40 Hüseynov İlqar Yaşar oğlu  Qazax şəhəri  17.01.2001  Əsgər  "Vətən uğrunda" medalı, "Ağdamın azad olunmasına görə" medalı
41 Kərimov Emil İlqar oğlu  İkinci Şıxlı kəndi  07.09.1993  Əsgər  "Vətən uğrunda" medalı, “Döyüşdə fərqlənməyə görə” medalı, “Füzulinin azad olunmasına görə” medalı
42 Qocayev Niftalı Zakir oğlu  Çaylı kəndi  20.11.1994  Əsgər "Vətən uğrunda" medalı, “Xocavəndin azad olunmasına görə” medalı, “Füzulinin azad olunmasına görə” medalı,  “Hərbi Xidmətlərə görə” medalı, "Cəbrayılın azad olunmasına görə" medalı
43 Qurbanov Elçin Məcid oğlu  Xanlıqlar kəndi  22.01.2002  Əsgər  "Vətən uğrunda" medalı, “Şuşanın azad olunmasına görə” medalı, "Füzulinin azad olunmasına görə" medalı, "Cəbrayılın azad olunmasına görə" medalı, "Cəsur döyüşçü" medalı
44 Məmmədov Əvəz Elnur oğlu  Bala Çaylı kəndi  01.06.2001  Əsgər  "Vətən uğrunda" medalı, "Ağdamın azad olunmasına görə" medalı
45 Mustafayev Merik Musa oğlu  Birinci Şıxlı kəndi  05.11.1995  Əsgər "Vətən uğrunda" medalı, “Döyüşdə fərqlənməyə görə” medalı, “Füzulinin azad olunmasına görə” medalı
46 Nəsibov Asəf Səfəralı oğlu  Qaymaqlı kəndi  25.02.1994  Əsgər  "Vətən uğrunda" medalı, “Cəbrayılın azad olunmasına görə” medalı, “Qubadlının azad olunmasına görə” medalı,  “Laçının azad olunmasına görə” medalı,  “Hərbi xidmətlərə görə” medalı
47 Nəsibov Nicat Səməd oğlu  Birinci Şıxlı kəndi  03.10.1996  Əsgər  "Vətən uğrunda" medalı, “Cəbrayılın azad olunmasına görə” medalı, “Qubadlının azad olunmasına görə” medalı,      “Laçının azad olunmasına görə” medalı, “Hərbi xidmətlərə görə” medalı
48 Omarov Elmar Elvar oğlu  İkinci Şıxlı kəndi  23.03.2001  Əsgər  "Vətən uğrunda" medalı,  “Xocavəndin azad olunmasına görə” medalı, “Füzulinin azad olunmasına görə” medalı,    “Şuşanın azad olunmasına görə” medalı, "Cəsur döyüşçü" medalı,   3-cü dərəcəli “Vətənə xidmətə görə” ordeni
49 Vəliyev Anar Həmzə oğlu  Orta Salahlı kəndi  21.07.2002  Əsgər  "Vətən uğrunda" medalı, “Laçının azad olunmasına görə” medalı, “Suqovuşanın azad olunmasına görə” medalı
50 Əliyev İlkin Bəxtiyar oğlu  Canalı kəndi  26.02.2001  Əsgər  "Vətən uğrunda" medalı, “Xocavəndin azad olunmasına görə” medalı, “Laçının azad olunmasına görə” medalı

 

51

 

 

 

 

Mərdanov Məmməd Ələddin oğlu Xanlıqlar kəndi 18.02.1988 Mülki  

 

Sentyabrın 12-si gecə və 13-ü səhər saatlarında Ermənistan silahlı qüvvələrinin təxribatının qarşısını alarkən şəhid olmuş hərbi qulluqçularımız

S/s

Foto şəkil

Soyadı, adı, atasının adı

Anadan olduğu yer

Anadan olduğu tarix

Rütbəsi

Təltifləri

1

Kazımov Yunis Qasım oğlu

Kəmərli kəndi

24.09.1993

Baş leytenant

"Azərbaycan Bayrağı" ordeni, "Cəbrayılın azad olunmasına görə" medalı,  "Şuşanın azad olunmasına görə" medalı, "Xocavəndin azad olunmasına görə" medalı, “Vətən müharibəsi iştirakçısı” medalı, "3-cü dərəcəli Rəşadət" ordeni, "Vətən uğrunda" medalı

2

Məmmədov Azər Mustafa oğlu

Kəmərli kəndi

04.03.1993

Baş gizir

 "Zəngilanın azad olunmasına görə" medalı, “Vətən müharibəsi iştirakçısı” medalı, “Azərbaycan Bayrağı” ordeni, "Vətən uğrunda" medalı

3

Kərimov Azad Zakir oğlu

Daş Salahlı kəndi

27.05.1994

Gizir

“Kəlbəcərin azad olunmasına görə” medalı, “Şuşanın azad olunmasına görə” medalı, “Döyüşdə fərqlənməyə görə” medalı, “Xocavəndin azad olunmasına görə” medalı, “İgidliyə görə” medalı,“Vətən müharibəsi iştirakçısı” medalı, “Azərbaycan Bayrağı” ordeni, "Vətən uğrunda" medalı

 

Keçidlər