Şriftin ölçüsü :

Saytın rəngi :

Mədəniyyət

 

 

Qazax rayonu üzrə fəaliyyət göstərən mədəniyyət müəssisələri

 

S/S

Müəssisənin adı

Müəssisə rəhbərinin  adı, soyadı və atasının adı

Əlaqə telefonu

İş (022), mobil

E-poçt

1 Ağstafa Regional Mədəniyyət İdarəsinin Qazax rayonu üzrə nümayəndəliyi  Vəliyev Valeh Xasay 

295-16-71

(050) 202-70-30

goyazan491@mail.ru
2 Heydər Əliyev Mərkəzi Hüseynova Ceyhunə Sərdar

295-45-21

(070) 590-81-91

       gazakh_heydar.merkezi@mail.ru
3 Rayon Mədəniyyət Mərkəzi Həsənova Zahidə Əsəd

295-09-92

(055) 230-21-27

goyazan491@mail.ru

4 Qazax rayon Mərkəzləşdirilmiş Kitabxana Sistemi Süleymanova Münəvvər Tofiq

295-19-33

(055) 584-98-10

gazakhlib@mail.ru
5 Qazax Ədəbiyyat Muzeyi Alıyev Barat Alı

295-45 -29,

2935-4-77

(050) 751-88-35

barat.vusal@mail.ru
6 Tarix Diyarşünaslıq Muzeyi Alişanova Gülnaz Əmrah

295-10-83

(055)338-38-26

gulnaz.alishanova@mail.ru
7

M.P.Vaqif və M.V.Vidadinin xatirə muzeyi

Hüseynova Məhruzə Təyyar

295-15-23

(070)814-28-18

museum_vagif@mail.ru
8 Səməd Vurğun Poeziya Evi Rəhimova Mətanət Əyyub

29-37-2-84

(050) 368-95-55

metanet_r@mail.ru
9 Qazax Dövlət Rəsm Qalereyası Xəlilova Münəvvər Abbas

295-10-15

(051) 852-42-49

xelilova_68@mail.ru
10 Qazax Dövlət Dram Teatrı İsgəndərov Saqif Sarı

295-45-62

(050) 678-60-45

saqif.iskenderov@mail.ru
11 Avey Dövlət Tarix-Mədəniyyət qoruğu Əliyeva Səadət Bədəl

295-43-87

(055) 883-33-05

mursaqulova@gmail.com
12 Qazax şəhər 1 saylı Uşaq musiqi məktəbi Maşayeva Çiçək Sarı

295-22-08

(055) 503-86-16

qazax_1sayli_umm@mail.ru
13 Qazax şəhər 2 saylı Uşaq musiqi məktəbi Qurbanov Ramil Abdurəhim

295-13-47

(050) 622-28-14

qazax_2sayli_umm@mail.ru
14 Kinoteatr Məmmədov Əziz İslam

295-34-21

(070) 316-62-28

-

 

S/S

Müəssisənin adı

Müəssisə rəhbərinin adı, soyadı və atasının adı

Əlaqə telefonu

İş (022)

Mobil

1

Qazax şəhər 1 №li folklor evi

Hüseynov Famil Məhəmməd

-

(050) 279-55-15

2

Qazax şəhər 2 №li folklor evi

Qurbanova Səlminaz Mədəd

-

(050)781-89-13

3

Ağköynək kənd diyarşünaslıq evi

Əmiraslanova Pəri Zahid

295-40-15

(055)728-40-59

4

Xanlıqlar kənd sənətkarlıq evi

Mustafayeva İradə Kamal

2939-5-00

(055)704-75-42

5

Dəmirçilər kənd sənətkarlıq evi

Əhmədova Tərlan Əhməd

2925-1-44

(055) 789-22-05

6

Ürkməzli kənd sənətkarlıq evi

Cəlilova Gülsənəm Hüseynəli

-

(050)616-39-48

7

Daş Salahlı kənd sənətkarlıq evi

Mustafayeva Natəvan Fərhad

-

(051)541-10-55

8

Çaylı kənd folklor evi

Məşədiyev Məhəmmədəli Qulu

-

(050)357-43-03

(055)436-22-44

9

Kommuna kənd folklor evi

Yusibova Nigar Abdulxaliq

-

(055)357-15-65

10

Hüseynbəyli kənd Diyarşünaslıq evi

Əhmədov Namiq Bayram

-

(055)641-87-01

11

Orta Salahlı kənd diyarşünaslıq evi

Alıyeva Südabə Məhəmməd 

-

(055) 443-29-80

12

Aşağı Salahlı kənd Diyarşünaslıq evi

Hüseynova Rasimə Razim

29-33-3-98

(055)540-18-22

13

Birinci Şıxlı kənd Folklor evi

Eyyubov Natiq Sarı 

-

(055)615-04-94

14

İkinci Şıxlı kənd Folklor evi

Nəsibova Gülbəniz Məhəmmədəli

-

(055)341-01-71

15

Kəmərli kənd Folklor evi

Mustafayeva Yetər Kamil

29-21-5-53

(050)350-97-76

16

Qaymaqlı kənd Folklor evi

Kazımov Kazım Abdulla

29-27-3-22

(050)649-08-93

17

Aslanbəyli kənd Folklor evi

İsmayılova Qənirə Məhəmməd

-

(070)263-43-62

18

Yuxarı Salahlı Folklor evi

Orucova Asya Məhərrəm

29-37-2-48

(077) 461-08-53

 

Klublar

1

Qazax şəhər 1 №li Diyarşünaslıq  klubu

Əhmədova Mehriban Azər

-

(050)749-24-14

2

Qazax şəhər 2 №li  Diyarşünaslıq  klubu

Hüseynova Ərkinaz Xanlar

-

(055)925-58-21

3

Kosalar kənd sənətkarlıq klubu

Rüstəmov Nəsimi Cavanşir

29-35-2-33

(055)-903-46-43

4

Qarapapaq kənd Sənətkarlıq  klubu

Hacıyeva Gülənbər Mirzəli

-

(055)625-93-47

5

Xanlıqlar kənd sənətkarlıq klubu

Qurbanov İsə Novruz

-

(050)354-63-95

6

Quşçu Ayrım kənd diyarşünaslıq  klubu

Həsənov Bafadar Qulu

-

(055)307-69-79

7

Məzəm kənd Diyarşünaslıq klubu

İsmayılov Salman Hüseyn

-

(055)957-57-26

8

Fərəhli kənd  Diyarşünaslıq klubu

Məmmədova Laləzər Mahmud

29-25-7-68

(055)629-52-65

9

Alpout kənd  Diyarşünaslıq  klubu

Əhmədova Şəhri Misir

-

(055)351-46-56

10

Abbasbəyli kənd Diyarşünaslıq  klubu

Tağıyeva Sənubər İsrayıl

-

(055) 270-67-76

11

Daş Salahlı kənd 1 nömrəli  Sənətkarlıq klubu

Hacıyeva Könül Bəxtiyar

-

(070) 925-36-80

12

Daş Salahlı kənd 2 nömrəli Sənətkarlıq klubu

Veyisov Süleyman Cavad

-

(050)366-75-71

13

Canalı kənd Diyarşünaslıq klubu

Ömərova Reyhan Müslüm

-

(055)-671-47-10

14

Qazaxbəyli kənd Diyarşünaslıq klubu

Salmanova Mehparə Velyə

-

(055)749-62-31

15

İkinci Şıxlı kənd Folklor klubu

Omarova Çiçək Əsgər

-

(055)-763-87-66

16

İkinci Şıxlı - Sarıvəlli kənd Folklor  klubu

Hüseynova Cəvahir Xozeyin

29-22-2-61

(055)-439-79-70

17

Kəmərli -Xanbağı kənd Folklor klubu

Axundova Abuhəyat Temuraz

29-21-4-94

(055) 560-74-14

18

Cəfərli kənd Folklor klubu

Mustafayeva Esmira Hidayət

29-34-2-02

(055)247-66-89

19

Bala Cəfərli kənd Diyarşünaslıq klubu

Məmmədova Kifayət Əsəd

-

(055) 848-06-82

 

Kitabxanalar

1

Şəhər 1 saylı kitabxana

Xudiyeva Fəridə Bayram

-

(051)794-04-40

2

Şəhər 2 saylı kitabxana

Hüseynova Sevda Qabil

-

(055)597- 04- 20

3

N.Nərimanov qəsəbə kitabxana filialı

Qələndərova Siddiqə Şahnazat

-

(050)424-88-71

4

Şəhər Multimedia kitabxana filialı

Namazova Rufina Azər qızı

-

(055) 270-56-02

5

Daş Salahli  kənd 1 saylı kitabxana filialı

Süleymanova Rübabə Hacalı

29-24-4-97

(070) 340-35-00

6

Kəmərli kənd kitabxana filialı

Rəhimova Hürü Məmməd

-

(070)502- 92- 28

7

İkinci  Şıxlı  kənd 1 saylı kitabxana filialı

Musayeva Südabə Sədi

-

(055) 642-95-60

8

Quşçu Ayrım kənd kitabxana filialı

Nəsibova Elnarə Elman

 

(055)242-84-27

9

Qazaxbəyli kənd kitabxana filialı

Alməmmədova Sevinc Nüsrət

-

(050) 596-46-34

10

İkinci Şıxlı  kənd  2 saylı (Sarıvəlli) kənd kitabxana filialı

Eyyubova  Rəna  Qara

-

(055) 600-10-23

11

Birinci Şıxlı kənd kitabxana filialı

Sadıqova Naibə Məhəmməd

-

(055)-878-36-54

12

Məzəm kənd kitabxana filialı

Abbasova Turac İsə

-

(055)-473-44-03

13

Hüseynbəyli kənd kitabxana filialı

Hadıyeva Gülşən Məsmalı

29-5-50-60

(055)-245-39-65

14

Kosalar kənd kitabxana filialı

Süleymanova Gülcöhrə İsfəndiyar

 

(055) 604-46-42

15

Qarapapaq kənd kitabxana filialı

Əliyeva  Əntiqə  Əhməd

-

055 336-89-58

16

Abbasbəyli kənd kitabxana filialı

Tağıyeva Afər Fikrət

-

(055) 850-59-71

17

Aslanbəyli kənd kitabxana filialı

Rəhimova Şölə Tapdıq

-

(050)-381-76-82

18

Ağköynək kənd kitabxana filialı

Şabanova Nurəngiz   Mahir

-

(050)591-74-81

19

Çaylı kənd kitabxana filialı

Mahmudova Zeynəb Kərim

29-31-2-59

(051)737-93-50

20

Qaymaqlı kənd kitabxana filialı

Süleymanova Tükəzban Cavad

-

(055) 869-94-64

21

Canalı kənd kitabxana filialı

Nuruyeva Aynur Novruzəli

-

(070) 940-68-32

22

Xanlıqlar kənd kitabxana filialı

Alıyeva Səbilə   Alı

-

(055)520-93-12

23

Daş Salahlı  kənd 2 saylı kitabxana filialı

Eyyubova Hökümə Məhəmməd

-

(051)551-66-96

24

Bala Cəfərli kənd kitabxana filialı

Rəhimov Ceyhun Faiq

-

(055)813-49-44

25

Cəfərli kənd kitabxana filialı

Mustafayeva Qəmər  Eldar

-

(055)613-53-36

26

Yuxarı Salahlı kənd 1 saylı kitabxana filialı

Yolçuyeva Gülnar Bayram 

-

(050) 770-04-22

27

Orta Salahlı kənd kitabxana filialı

Hüseynova Flora Razim

-

(055) 307-60-49

28

Aşağı Salahlı kənd kitabxana filialı

Hüseynova Fatmanisə Zahid

-

(050) 660-79-90

29

Yuxarı Salahlı kənd 2 saylı kitabxana filialı

Qocayeva  Məktubə Kamil

-

(055) 917-90-89

30

Fərəhli kənd kitabxana filialı

Vəliyeva Pəri Murad

-

(070)739-67-80

31

Kommuna kənd kitabxana filialı

Nağıyeva Arifə  Arşimed

-

(051) 887-29-10

32

Ürkməzli kənd kitabxana filialı

Qurbanova Nisə Əhməd

-

(055) 438-76-81

33

Dəmirçilər kənd kitabxana filialı

Hüseynova Xanım Hidayət

-

(051)856-86-05

34

Alpout kənd kitabxana filialı

Nəsibova Firəngiz Nəsib

-

(055)504-74-25

35

Mədəniyyət və İstirahət parkı

Vəliyev Aytək Abduləzim

 

295-29-51

(050) 379-02-36

 

Keçidlər